TÜRSAB İşletme Belgesi Alımı

Turizm alanında faaliyet göstermek isteyen şirketler, Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu uyarınca belirlenen kriterlere uygun olarak Bakanlık izni almalıdır. Bakanlık izni olmadan seyahat acentesi olarak faaliyet gösterilmesi yasaklanmıştır.

Henüz şirket kuruluşu yapılmasından önce başlamak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB nezdinde yürütülen işlemler neticesinde alınacak TÜRSAB işletme belgesi ile seyahat acentesi faaliyetlerine başlayabilirsiniz!

TÜRSAB işletme belgesi alımında profesyonel destek alın, mevzuatın ve uygulamanın karmaşası ile meşgul olmadan en kısa sürede ve en az maliyetle TÜRSAB işletme belgesine sahip olun!

TÜRSAB İşletme Belgesi Alımı Ne Kadar Sürer?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan alınacak unvan onayı sonrasında yapılacak başvuru neticesinde TÜRSAB işletme belgesi alınabilmektedir. Talep edilen unvan, yaklaşık 3-4 hafta içerisinde onaylanmakta olup, bu onay sonrasında TÜRSAB'a başvurulabilmektedir. TÜRSAB'a yapılan başvuru neticesinde yapılan denetim ve sağlanan uygunluk doğrultusunda yaklaşık 2 aylık sürede TÜRSAB işletme belgesi alınmaktadır. 

TÜRSAB İşletme Belgesi Maliyeti Ne Kadar?

TÜRSAB işletme belgesi alımı için 2024 yılında toplamda 409.450,68 TL harç bedeli ve teminat ödenmektedir. 

  • Acente unvan talebi başvuru ücreti: 25.000 TL
  • TÜRSAB A grubu seyahat acentesi teminat tutarı: 7.000 TL (A Grubu acente için)
  • TÜRSAB acente ve şube kuruluş ödentisi: 359.476,83 TL
  • TÜRSAB Yıllık aidat ödentisi: 17.973,85 TL
Whatsapp Whatsapp